Huzaren salade maken

huzaren salade maken

Vroeger was ik echt gek op huzaren salade. Zo’n klein bakje uit de supermarkt, heerlijk. Nu heb ik al jaren geen huzaren salade meer gegeten. En die kleine supermarkt bakjes spreken mij ook niet meer zo aan moet ik zeggen haha. Ik besloot om zelf een huzaren salade te maken. Blijkt echt ontzettend simpel te zijn! Perfect voor een weekend maaltijd met een lekker soepje, stokbroodje en zelf gemaakte huzaren salade!

 

huzaren salade maken

 

Recept is voor ongeveer 4/6 personen, als bijgerecht

 

Ingrediënten

  • 250 gram aardappelen
  • 75 gram doperweten (uit de vriezer)
  • 1 ui
  • 1 el zoet zure uitjes (uit een pot)
  • 8 mini augurkjes
  • 3 el Griekse yoghurt
  • 2 el mayonaise
  • Peper, zout & paprika poeder

Eventueel als garnering: cherrytomaatjes, gekookt ei of sla.

 

Bereiding

  1. Schil de aardappelen en kook deze in ongeveer 20 minuten gaar. Kook de doperwten in een apart pannetje ongeveer 3/5 minuten.
  2. Snij de ui in hele (echt héle) kleine stukjes, snij de zoet-zure uitjes door midden en de augurkjes in blokjes.
  3. Stamp de aardappelen met een stamper (of vork). Het moet geen gladde puree worden maar het moet wel goed geprakt zijn. Voeg nu de Griekse yoghurt, mayonaise, peper, zout & paprika poeder toe en roer goed door elkaar.
  4. Als laatste voeg je de doperwten, ui en augurkjes toe en roer dit nogmaals goed door. Proef of je de smaak zo goed vind en voeg anders nog meer kruiden toe.

 

huzaren salade maken

 

Wil je de huzaren salade op een grote schaal presenteren? Leg dan sla bladeren op de schaal, verdeel de huzaren salade erover en maak de schaal mooi op met gekookte eieren, tomaatjes, extra augurkjes en eventueel een beetje curry (vind ik zelf heel lekker erbij).

 

Geen vegetarische versie? Voeg dan gekookte hamblokjes toe en je hebt de klassieke huzaren salade!

 

Ga jij deze huzaren salade maken?

 

 

easy daily foodHi,

Wat leuk dat jij hier bent!

Ik deel hier al mijn lekkere, makkelijke en gezonde recepten! Denk aan een gezonde tiramisu, een snelle speculaas cheesecake en nog veel meer 😀

Daarnaast deel ik veel tips & tricks over afvallen zonder dieet. Bekijk hiervoor vooral ook even mijn ebook!

Zoek je een specifiek recept? Via de zoekfunctie rechts bovenin kan je het makkelijk vinden. Verder kan je hier van alles vinden, van lekkere weekmenu’s tot gezonde snacks en toetjes.

ENJOY!

-X- Marijke

Webshop

We Mogen Weer 2022We Mogen Weer 2022